Kodėl miegodami kalbame?

Kokia pirma mintis šauna į galvą, kai tavo antroji pusė ryte pasako, kad šiąnakt per miegus kalbėjai? Greičiausiai baimė, kad pasakei kažką, ko neturėjai pasakyti :) Kalbėjimas miegant yra įdomus fenomenas, kuris techniškai laikomas miego sutrikimu. Šį sutrikimą esame patyrę visi (dažniausiai vaikystėje). Pasak Amerikos miego tyrėjų (ang.“American Sleep Foundation“), beveik pusė vaikų yra kalbėję per miegus bent kartą metuose (ir ~ 10% kiekvieną naktį). Tuo tarpu du trečdaliai suaugusių per miegus kalba bent kartą per tris mėnesius. Netikėtas atradimas buvo tai, kad statistiškai vyrai per miegus kalba dažniau, nei moterys. Kas galėjo pagalvoti, tikri slapukai :)

Napsie čiužinys

Murmėjimas ar aiškus pasakojimas?

Aiškus kalbėjimas būdingas REM (greitų akių judesių) miego fazei. Tai fazė tarp gilaus miego ir nubudimo. Murmėjimas būdingas gilesnėms miego fazėms. Pasąmonė ir tai ką mes sapnuojame nėra susiję su kalbėjimu miegant. Pasak ekspertų, mūsų sapnai čia neturi jokios realios reikšmės. Kaip bebūtų, jaudintis dėl šio miego sutrikimo per daug neverta. Nebent ilgi naktiniai monologai trukdo tavo partneriui miegoti.

Tai kas gi sukelia kalbėjimą per miegus?

Šis sutrikimas dažnai sutampa su lunatikavimu (vaikščiojimu miegant), kurį, pasak ekspertų, sukelia miego trūkumas, ligos, stresas, nerimas, depresija arba alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas. Jei šis miego sutrikimas kartojasi retai, tuomet nėra jokio pagrindo nerimauti. Tačiau jei po nakties nubundi pavargęs, išsekęs ir liūdnas, tuomet verta pasikonsultuoti su gydytoju.

Kaip sumažinti naktinius plepalus?

Kalbėjimas per miegus pradeda įtakoti tavo miego kokybę? Išbandyk šiuos patarimus:

  • Įsitikink ar tai rimta: klyksmas vidurį nakties, nubusti iš baimės, ypač suaugusiam žmogui, gali būti ženklas, kad laikas kreiptis į gydytoją.
  • Susikurk tvarkingus miego įpročius: reguliarus miegojimo grafikas, mažiau alkoholio, cigarečių, anksčiau eiti miegoti... Visi šie faktoriai gali padėti pagerinti tavo miego kokybę ir sumažinti naktinius monologus.
  • Sumažink garsų kiekį miegamajame: storos užuolaidos, uždarytos durys ir partneris, kuris neknarkia. Kartais reikia nedaug, tiesiog sumažinti triukšmo kiekį miegamajame.
  • Pasirūpink patogia miego vieta: kokybiškas miego pagrindas, išvėdintas miegamasis, patogi pagalvė, malonūs patalynės užvalkalai ir panašus dalykai padės sukurti patogią miego aplinką ir kokybiškai išsimiegoti. Rinkis Napsie čiužinį ir naktiniai monologai tavęs nebevargins!

Linkime ramaus ir patogaus miego.

Napsie

Napsie čiužinys