Kalėdinių mugių TOP 6, kurias verta aplankyti šią žiemą

Taip, taip, žinome, kad niekur nenori keltis nuo savo Napsie čiužinio (o kas nori?), bet kalėdinis laikotarpis yra tinkamas metas išbandyti kažką šventiško, ar ne? O kas gali būti šventiškesnio už kalėdines muges visoje Europoje? Mes nuveikėme didžiausią darbą ir iššniukštinėjome viską, ką turi apie jas žinoti. Tau belieka apsiauti batus ir susikurti kalėdinę nuotaiką, apsilankant šiose fantastiškose mugėse.

Vienos Kalėdų mugė – geriausia vieta pradėti kalėdinės nuotaikos paieškas

 

Kur?

Kalėdų mugių pilna visoje Austrijos sostinėje, tikrai! Dėmesį verta atkreipti į muges šalia miesto rotušės, Marijos-Teresės, Freyung aikščių ir priešais Schönbrunn rūmus.

Kada?

Nuo lapkričio vidurio iki Kalėdų (atkreipk dėmesį, kad nemažai mugių uždaromos, likus kelioms dienoms iki Kalėdų, tad ilgai negaišk, norėdamas ten nuvykti).

Ką verta pamatyti?

Klausimas turėtų būti, ko neverta pamatyti Vienos Kalėdų mugėse? Šimtai prekystalių, siūlančių maistą, gėrimus, kalėdines dekoracijas, dovanas, meno gaminius ir daug kitų nuostabių dalykėlių, kurių eilinę dieną nepamatysi. Kai skanumynai ir kalėdiniai blizgučiai nusibosta, tuomet čia gali užlipti su pačiūžomis ant ledo, stebėti savo vaikus gražiai apšviestose žaidimo aikštelėse, pats išsikepti kalėdinių sausainių, pasigrožėti tūkstančiais šviečiančių girliandų, pasisukti ant karuselės, pasiklausyti koncerto ar net pamėginti žaisti akmenslydį!

Austrai išties moka švęsti Kalėdas. II dalis: kalėdinės mugės Zalcburge

 

Kur?

Nuostabiame Mocarto mieste, apsuptame alpių ir pilname įspūdingos architektūros – Zalcburge. Konkrečiau,  didžiausios mugės įsikuria  jo senamiestyje - katedros aikštėje ir aikštėje Residence šalia arkivyskupų rezidencijos.

Kada?

Nuo lapkričio 17d iki gruodžio 26d.

Ką verta pamatyti?

Jei nedomina tradicinės prekybininkų palapinės, maistas, karšti gėrimai, kalėdinės dovanos ir daugybė kitokių malonumų, gali susitikti su Krampusu – demonu, kuris kalėdiniu laikotarpiu baudžia neklaužadas vaikus, pasiklausyti angeliškai giedančių Zalcburgo vaikų chorų ar stebėti ypač tikroviškai atrodančius auksinius ir baltus angelus, kurie sau ramiausiai vaikšto minioje.

Gana austrų... Šis tas visiškai kitokio: vokiečiai ir jų kalėdinės mugės Miunchene

 

Kur?

Didžiausio ir populiariausio Bavarijos miesto – Miuncheno – gatvėse. Tikrai nepražiopsosi, nes iš viso mieste šurmuliuoja per 20 mugių. Nori į pačią didžiausią? Pabandyk Marienplatz aikštę miesto centre.

Kada?

Nuo lapkričio 25 iki gruodžio 24. Arba maždaug tomis dienomis, nes niekas nežino, kada baigsis alus (juokaujame: vokiečiams alus niekad nesibaigia!).

Ką verta pamatyti?

Panašiai, kaip ir kalėdinėse mugėse Austrijoje, Miunchene taip pat siūloma visko po truputį ir šis tas daugiau (įsivaizduokite viduramžiškus skanėstus, viduramžiškus drabužius ir šokių bei dainų festivalius).

Kelionė į rytus: kalėdinės mugės Prahoje

 

Kur?

Ant Vltavos upės krantų driekiasi didingas daugybės architektūros šedevrų miestas – Praha. Dvi didžiausias muges rasi Wenceslas ir senamiesčio aikštėse, bet taip pat veiks daugybė mugių kitose miesto vietose.

Kada?

Mugės pradeda veikti apie lapkričio 26, ir jums tikrai patiks žinia, jog jos uždaromos vėliau, nei dauguma mugių Europoje – apie sausio 6.

Ką verta pamatyti?

Paskanauk karšto vyno, alaus (čekiškas alus – vienas iš geriausių pasaulyje, žinoma, po lietuviško), dešrelių, tradicinių čekiškų kepinių ir pasigrožėk amatininkų dirbiniais. Na, o kai visa tai pabos, visada netoliese rasi gyvuliukų, kuriuos leis paniurkyti.

Pajausk Kalėdų dvasią prancūzišku stiliumi: kalėdinės mugės Strasbūre

 

Kur?

Strasbūras – ne tik viena iš Europos politikos sostinių, bet ir viena iš Kalėdų dvasios sostinių. Be nesuskaitomos galybės mažų mugių, nepraleiskite esančios šalia didingosios katedros arba tos su milžiniška eglute Place Kléber (centrinėje miesto aikštėje).

Kada?

Nuo lapkričio 25 iki Naujųjų metų išvakarių

Ką verta pamatyti?

Tradicinė prancūziška elegancija matoma ir jaučiama ir jų kalėdinėse mugėse, tad gali nusiteikti šventiškam maistui, gėrimams ir amatininkų dirbiniams. Jų mugės dar garsėja ir kviestiniais svečiais, kasmet iš kitos šalies atvežančiais savo kalėdinę dvasią. Šiemet tai – Portugalija!

Žvilgsnis į Balkanų stilių: kalėdinės mugės Zagrebe

 

Kur?

Kroatijos sostinėje ūžia daugybė kalėdinių renginių, bet didžiausia vyksta gatvelėse aplink gubernatoriaus Jelačiciaus aikštę Zagrebo centre.

Kada?

Nuo lapkričio 26 iki sausio 8. Taip ilgai? Valio!

Ką verta pamatyti?

Taip, maisto ten netrūks. Taip, gėrimų – taip pat. Bet juk tą jau žinojote, ar ne? O nežinojote to, kad Zagrebo kalėdinės mugės siūlo daugybę šokių, puikios muzikos ir net mielą kalėdinį traukinuką. Be to, šįmet laukia išskirtinis bonusas: kelionė į praeitį Tomicevos gatvėje. Čia turėsi progos pajusti šeštojo praeito amžiaus dešimtmečio Jugoslavijos aurą. Į sveikatą!