Bose, aš trumpai numigsiu...

Paaiškink savo vadovui, kad miegas darbo metu gali būti naudingas.

 

Ohhhhhhhhhhhh, poguliukas. Mes visi tai mėgstame, bet realybėje neturime kada, nes galvojame, kad tai laiko švaistymas. Deja, tai toli gražu nėra tiesa. Trumpos miego pertraukėlės padeda atgauti naktį prarastas miego valandas (į praradimo priežastis nesigilinsime). Popiečio miegas taip pat padeda atsinaujinti mūsų pavargusioms sinapsėms. Mičigano miesto universiteto ekspertams pavyko įrodyti, kad miegas darbo metu yra naudingas. Mes nejuokaujame, skaityk toliau.

Dažniausias sprendimas darbuotojų energijos lygiui pakelti yra kavos aparatas. Bet naujausi tyrimai rodo, kad naudingiau būtų įkurti “poilsio/miego vietas”, nes tai pakeltų darbuotojų produktyvumo ir energijos lygį daug daugiau nei kava.

Šiam teiginiui įrodyti buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo tiriama popiečio miego nauda. Tyrime dalyvavo 40 žmonių, nuo 18 iki 50 metų amžiaus. Pradžioje visiems dalyviams buvo sukurtos vienodos miegojimo sąlygos, vienodas valandų skaičius skirtas miegui. Vėliau jiems buvo duotos tam tikros užduotys, testai ir klausimai, kuriais buvo matuojamas dalyvių mieguistumas, nuotaika ir impulsyvumas. Po trijų dienų dalyviai buvo padalinti į dvi grupes ir vienai grupei buvo pasiūlyta 60 minučių miego/poilsio pertrauka, po kurios dalyviai turėjo pakartoti užduotis ir testus.

Tyrimo rezultatai parodė, kad grupė, kuri turėjo galimybę valandėlę pailsėti užduotis atliko kantriau, skyrė daugiau laiko užduotims išspręsti, buvo labiau susikaupę. Tyrimo vadovė Jennifer Goldschmeid apibendrindama tyrimo rezultatus teigė, kad „rezultatai parodo, kad popiečio miegas yra naudingas priedas individams, kurie turi likti susikaupę, spręsti sunkesnes užduotis darbe ir nemiegoti ilgesnį laiką“. Tyrimo rezultatai taip pat parodo, kad net ir 30 minučių miegas gali panaikinti žalą padarytą po prasto nakties miego. Taip pat šiuo tyrimu įrodyta, kad popiečio miegas gali atstatyti normalų neuroendokrininių biologinių žymenų lygį ir imunitetą.

 

Taigi popiečio miegas yra geriau, nei kavos puodelis! Miegas iš tikrųjų atkuria mūsų pavargusias sinapses, o tuo tarpu kava jas tik priverčia ilgiau dirbti.

Jei vis dar kartoji sau „Aš neturiu laiko miegui, aš per daug užsiėmęs“, pabandyk bent trumpai pasnausti (iki 10 minučių). Vos 10 minučių miegas pagerina žmogaus gebėjimai apdoroti informaciją bent 3 valandoms.

Pagaliau gali įrodyti savo vadovui, kad tavo miego pertraukėlės atneš jam naudos. Ir tai nėra pokštas!